Gönderiler

Çevrimiçi Gönderi

Journal of History Culture and Art Research için bir kullanıcı kaydınız var mı?
GİRİŞE GİDİNİZ

Kullanıcı Adı / Şifresine ihtiyacınız mı var?
KAYIT SAYFASINA GİDİNİZ

Site aracılığı ile gönderi yapmak ve süreci izlemek için bir kullanıcı kaydı yaptırmanız gerekmektedir.

 

Yazar Rehberi

Kaynak Gösterme: Tarih Kültür ve Sanat Araştırmaları Dergisi sosyal bilimlerde yaygın olarak kullanılan APA formatını kullanmaktadır. Bu yöntemle ilgili detaylı bilgi için http://www.apastyle.org sitesine müracaat edilebilir. 

Bütün makaleler, ITHENTICATE intihal tespit programı ile taranmaktadır.

 

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.

  1. Dergimizde 2019 yılı için Eğitim alanı hariç olmak üzere makale yayın planlaması büyük oranda tamamlanmıştır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Makaleleriniz için Üniversitemizin diğer akademik dergilerini inceleyebilirsiniz. 
  2. Dergiye gönderilen yazılar standart word dosyası formatında olmalı, 200-300 kelimelik Türkçe ve İngilizce özet, 4-7 anahtar kelime içermelidir. Referanslar metin sonunda ayrı bir başlık halinde bulunmalıdır. İstisnai durumlar dışında referansların yazılmasında standart APA formatı kullanılmalıdır. Format dışı rerefanslar (örn. arşiv belgeleri) ayrı bir başlık altında verilmelidir.
  3. Gönderdiğiniz yazı boyut olarak 1 MB'tan küçük olmalıdır. Yazınıza grafik eklediyseniz ve yazınız bu boyutu aşmışsa grafiklerin boyutlarını yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Bu tür durumlarda "ek dosyalar" bölümünü kullanmanız da mümkündür.
  4. Dergimizde makale yoğunluğu nedeniyle inceleme süreleri gecikebilmektedir. Makalenizin size göre makul bir sürede incelemeye alınmadığını düşünüyorsanız makalenizi geri çekebilirsiniz.
 

Telif Hakkı Düzenlemesi

Tarih Kültür ve Sanat Araştırmaları Dergisi'nde yayımlanan tüm çalışmalar Creative Commons 4.0 CC-BY lisansı ile lisanslanmıştır.

Bunları yapmakta özgürsünüz:

  • Materyalden Adapte et — karıştır, aktar ve eserin üzerine inşa et
  • her türlü amaç için, ticari amaç da dahil

Alttaki şartlar altında:

  • Ek sınırlamalar yoktur — Lisansın izin verdiği hakları başkaları üzerinde kanunlarla ya da teknolojiyikullanarak sınırlayamazsınız.

 

Gizlilik Beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları dışında başka amaçlar için kullanılmayacaktır.