Gönderiler

Çevrimiçi Gönderi

Journal of History Culture and Art Research için bir kullanıcı kaydınız var mı?
GİRİŞE GİDİNİZ

Kullanıcı Adı / Şifresine ihtiyacınız mı var?
KAYIT SAYFASINA GİDİNİZ

Site aracılığı ile gönderi yapmak ve süreci izlemek için bir kullanıcı kaydı yaptırmanız gerekmektedir.

 

Yazar Rehberi

Kaynak Gösterme Tarih Kültür ve Sanat Araştırmaları Dergisi dipnotlu ya da dipnotsuz kaynak gösterimi yöntemlerinin her ikisini de benimsemektedir. Dipnotsuz kaynak gösterimi Paragraf içerisinde kaynak göstermek isteyen yazarlar, sosyal bilimlerde yaygın olarak kullanılan APA formatını kullanmalıdır. Bu yöntemle ilgili detaylı bilgi için http://www.apastyle.org sitesine müracaat edilebilir. Dipnotlu kaynak gösterimi Dipnotlu kaynak gösteriminde akademik çevrelerde genel kabul gören şartlara uymak esastır.

Bütün makaleler, ITHENTICATE intihal tespit programı ile taranmaktadır.

 

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.

  1. Dergimiz kar amacı gütmeyen akademik bir dergidir. Ancak, dergimizin hızlı ve sağlıklı yayın yapabilmesi için gerekli hizmet alım giderleri yazarlardan talep edilmektedir. 2017 yılı için dergimizden yayın kabulü alan Türk yazarlardan 450 TL talep edilecektir.
  2. Dergiye gönderilen yazılar standart word dosyası formatında olmalı, 200-300 kelimelik Türkçe ve İngilizce özet, 4-7 anahtar kelime içermelidir. Referanslar metin sonunda ayrı bir başlık halinde bulunmalıdır. İstisnai durumlar dışında referansların yazılmasında standart APA formatı kullanılmalıdır. Format dışı rerefanslar (örn. arşiv belgeleri) ayrı bir başlık altında verilmelidir.
  3. Gönderdiğiniz yazı boyut olarak 1 MB'tan küçük olmalıdır. Yazınıza grafik eklediyseniz ve yazınız bu boyutu aşmışsa grafiklerin boyutlarını yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Bu tür durumlarda "ek dosyalar" bölümünü kullanmanız da mümkündür.
 

Telif Hakkı Düzenlemesi

Tarih Kültür ve Sanat Araştırmaları Dergisi'nde yayımlanan tüm çalışmalar Creative Commons 4.0 CC-BY lisansı ile lisanslanmıştır.

Bunları yapmakta özgürsünüz:

  • Materyalden Adapte et — karıştır, aktar ve eserin üzerine inşa et
  • her türlü amaç için, ticari amaç da dahil

Alttaki şartlar altında:

  • Ek sınırlamalar yoktur — Lisansın izin verdiği hakları başkaları üzerinde kanunlarla ya da teknolojiyikullanarak sınırlayamazsınız.

 

Gizlilik Beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları dışında başka amaçlar için kullanılmayacaktır.